Dieta 3D Chili – zastosowanie chili w odchudzaniu – Opinie, Działanie, Skład, Efekty Stosowania, Cena i Gdzie Kupić

4.6 (92.5%) 8 votes

Któż z nas nie słyszał o diecie 3D Chili – program ten był swojego czasu niezwykle modny. Jako że jest on znany większości z nas, pomińmy jego zasadnicze założenia i skupmy się na najważniejszym: chili. Spróbujmy wspólnie przeanalizować, jaki wpływ na odchudzanie ma ta mała, ostra papryczka.

Właściwości papryki chili

„Chili” to ogólna nazwa papryk charakteryzujących się stosunkowo ostrym smakiem. Jeszcze do niedawna wierzono, że warzywo to jest szkodliwe, zwłaszcza jeśli chodzi o żołądek. Współczesna medycyna bardzo szybko obaliło ten mit, udowadniając, że regularne spożycie chili ma znaczący wpływ na nasze zdrowie. Zawarty w chili związek chemiczny o nazwie k10apsaicyna wykazuje wiele właściwości leczniczych. Działa m.in.:

  • Przeciwbólowo
  • Przeciwzapalnie
  • Rozgrzewająco

Jeśli chodzi o odchudzanie, chili pobudza procesy trawienne (a przy okazji również układ krążenia), przyspiesza metabolizm, a także wpływa na prawidłową pracę jelit (dzięki sporej zawartości błonnika). Zawarte w niej witaminy działają antyoksydacyjnie, a przy okazji dostarczają organizmowi wielu cennych składników odżywczych.

Co kryje w sobie papryczka chili?

Na szczególną uwagę zasługuje bogaty skład papryczki chili. W środku znajdziemy:

  • Witaminę C – 240 proc. zapotrzebowania dziennego w 100 gramach
  • Witaminę B6 – 39 proc. zapotrzebowania dziennego w 100 gramach
  • Witaminę A – 32 proc. zapotrzebowania dziennego w 100 gramach
  • Potas
  • Mangan
  • Magnez
  • Żelazo

Papryka papryce nierówna

papryka jalapeno

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, „chili” odnosi się do wielu różnych papryk. Najpopularniejszą jest oczywiście pepperoni – podłużne warzywo charakteryzujące się ostrym, a zarazem lekko słodkawym smakiem. Jalapeno, jedna z ostrzejszych papryczek, cieszy się dużą popularnością, jeśli chodzi o pizze. Skrajnie ostra habanero (w kolorze czerwonym, pomarańczowym bądź żółtym) wykorzystywana jest przede wszystkim przez smakoszy. Cayenne to jedna z najpopularniejszych przypraw w kuchni (oczywiście suszona i zmielona). Oprócz wyżej wymienionych odmian chili wyróżniamy również takie papryczki jak: tabasco, piri-piri, rocoto, malagueta, aji i wiele, wiele innych.

Zastosowanie papryczki chili

Papryka chili znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni. Zarówno świeża jak i suszona są nieocenione przy przygotowywaniu codziennych posiłków – nadają potrawom ostrego, wyjątkowego smaku. Co ciekawe, chili wykorzystywana jest również w produkcji wyrobów cukierniczych. Ze względu na swoje właściwości lecznice, traktowana jest jako skuteczny środek na wiele dolegliwości.

Chili, a odchudzanie

Papryka chili cieszy się szczególną popularnością w przypadku odchudzania. Zawarta w niej kapsaicyna jest termogeniczna – stymuluje proces spalania tłuszczu, przyspiesza metabolizm i zwiększa wytwarzanie ciepła. Dodatkowo niweluje problemy układu pokarmowego, w tym choroby zapalne jelit.

Papryka chili, chociaż bez wątpienia sprawdzi się w każdej diecie odchudzającej, najlepiej działa jako wsparcie do lepszego, bardziej skutecznego środka na redukcję masy tłuszczowej. Przykładowo, możemy zwiększyć jej użycie, stosując jednocześnie suplementy diety np. African Mango. To, w połączniu z odpowiednim planem żywieniowym, zagwarantuje nam szybkie osiągnięcie upragnionych założeń!

Uwaga!

Chili to warzywo, które chociaż jest zdrowe, nie może być spożywane w większych ilościach. Z wielu badań wynika, że górna granica w zakresie spożywania papryczek wynosi 9 sztuk jalapeno dziennie. Powyżej tej dawki istnieje ryzyko zachorowania na raka żołądka.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *