Dlaczego domowe sposoby nie pomogą nam na bezsenność?

Bezsenność to dolegliwość, która polega na zbyt krótkim i do tego nieregenerującym śnie. Ponadto ściśle wiąże się trudnościami w zasypianiu. To automatycznie prowadzi do obniżenia sprawności organizmu w czasie dnia. Jeżeli ktoś cierpi z powodu tych dolegliwości, co najmniej trzy razy w tygodniu, można już powiedzieć, że boryka się z bezsennością. Co ciekawe, bezsenność dzieli się na trzy podstawowe rodzaje. Jest to bezsenność przygodna (trwa do kilku dni), bezsenność krótkotrwała (trwa do trzech tygodni) oraz bezsenność przewlekła. Osoby cierpiące na tę przypadłość stykają się ze spadkiem sprawności psychomotorycznej i obniżeniem nastroju. Z niejednokrotnie przeprowadzonych badań wynika, że na bezsenność cierpi bardzo wielu ludzi, a to dlatego, że przyczyną może być stres, nadmierne rozmyślanie o problemach, niewłaściwa dieta, picie alkoholu przed snem, zasypianie w towarzystwie telewizora czy telefonu. Zdawać by się mogło, że nie można wszystkiego wyeliminować. Czy mamy stosować jakieś preparaty typu bardzo znany w Polsce Melatonin Plus? Jak wobec tego radzić sobie z bezsennością?

melatolin plus

Kilka słów o domowych sposobach walki z bezsennością

Kiedy ktoś tuła się po domu w godzinach nocnych i nie wie, co ze sobą zrobić albo kręci się z boku na bok i nie może doczekać się poranka, zwykle mama, babcia, czy nawet Internet radzi, aby wypić melisę. Można też zaparzyć inne zioła, lawendę, kozłka lekarskiego, dziurawiec czy rumianek. Niektórzy podpowiadają, aby nie objadać się przed snem. Należy jeść lekkie kolacje i to nie na chwilę przed położeniem się do łóżka, a nieco wcześniej. Wypowiadając się o bezsenności, wspominają, by nie korzystać z telewizora, telefonu, a nawet wynieść całą elektronikę z sypialni, w celu stworzenia typowo sypialnianej atmosfery. Podobno wszystko to tylko rozprasza i źle wpływa na mózg w czasie snu. Mówi się też, że warto przed snem zrobić coś dla siebie, oderwać się od szarej rzeczywistości, od myśli o pracy, o problemach. Czasem osoby, które mają problemy z zasypianiem, decydują się na bieg, jazdę rowerem, grę w siatkówkę czy w piłkę nożną. Chcą się z jednej strony zmęczyć, z drugiej zaś oderwać od codzienności. Typowo domowych sposobów na bezsenność jest jeszcze więcej. Każdy ma jakieś propozycje. Pytanie tylko – czy metody te są skuteczne? Eksperci twierdzą, że nie.

Domowe sposoby to zbyt mało, aby poradzić sobie z bezsennością

Byłoby zbyt pięknie, gdyby na bezsenność działała sama melisa. Jeżeli ktoś jest sporadycznie zdenerwowany i przez to nie może zasnąć, to regularne picie melisy może mu w pewnym sensie pomóc. Jednak, gdy mówimy już o poważnym problemie z zasypianiem i jakością snu, melisa jest zbyt słaba. Oczywiście nikomu nie zaszkodzi. Wielu ludzi ma problemy w pracy, dużo stresu w życiu prywatnym. Wszystko to odbija się właśnie na śnie. Nie mogą wypocząć w nocy, bo ciągle rozmyślają jak wydostać się z kłopotów, jak rozwiązać pewne sprawy, jak się pewnymi sprawami zająć. Dlaczego domowe metody nie działają? Kiedy ktoś ma poważne kłopoty, nawet wyniesienie telewizora z sypialni nie pomoże mu zapomnieć o tym, co się w jego życiu dzieje. Zdawać by się mogło, że ze stresem i bezsennością można nauczyć się żyć. Jednak to nieprawda. Brak snu prowadzi do poważnych konsekwencji.

Skutki długotrwałej bezsenności

Długotrwała bezsenność prowadzi do złego samopoczucia. Powoduje problemy z koncentracją. Trudno jest skupić się na pracy i nauce, a także na obowiązkach domowych. Z biegiem czasu organizm jest wyczerpany, kompletnie bezsilny. Wówczas nie trudno o zasłabnięcie. Organizm, któremu brakuje snu jest narażony i zarazem podatny na różne choroby. Bezsenność ma wpływ również na zły wygląd. „Worki” pod oczami, bladość skóry, wypadanie włosów – wszystko to pojawia się, kiedy ktoś cierpi na tę przypadłość. Stale nasilające się problemy ze snem mogą też prowadzić do braku apetytu i spadku wagi. Osoby, które cierpią na tego rodzaju zakłócenia, mają coraz poważniejsze problemy zdrowotne. Bezsenność skutecznie i szybko wyniszcza organizm.

Co w takim razie działa na bezsenność?

Trudno jest walczyć z zaawansowaną bezsennością, tylko stosując domowe sposoby. Nawet, jeżeli łączy się kilka metod na raz, osiągnięcie efektu okazuje się niemożliwe. Dużo lepszą metodą jest stosowanie tabletek. Taki naturalny suplement nie szkodzi, a może znacznie szybciej i skuteczniej pomóc w walce z tymi dolegliwościami. Kapsułki trafiają bezpośrednio w źródło problemu. Przyśpieszają zasypianie, a także znacznie poprawiają jakość snu. Co więcej, wyróżniają się dobrze skomponowanym składem i zachowaniem odpowiednich proporcji. W tego typu suplementach producenci mogą zastosować takie dawki poszczególnych składników, jakie są potrzebne, aby uzyskać oczekiwane efekty. Ze względu na naturalny skład tabletki na bezsenność są bezpieczne. Dziś można kupić przeróżne kapsułki, wszystkie działające na ten sam problem. Nie są wcale drogie, a przynajmniej niektóre. Można je kupić nawet dyskretnie przez Internet. Stosowanie tego rodzaju produktów jest bardzo wygodne i zajmuje chwilę. Z uwagi na to, że suplementy te są bezpieczne dla organizmu, warto zwrócić na nie swoją uwagę. Trzeba to zrobić, gdy ma się problem z zasypianiem lub też pojawia się trudność z zaśnięciem w nocy tuż po niespodziewanym przebudzeniu. To jedyny ratunek dla osób, które cierpią na tę dolegliwość. Nie ma sensu sięgać po tabletki, kiedy bezsenne noce pojawiają się sporadycznie. Należy to zrobić, gdy problemy w tym zakresie zaczną występować regularnie. Tabletki są silne i działają zdecydowanie lepiej, mocniej niż melisa lub inne domowe sposoby. Co nie oznacza, że jeżeli ktoś ma niewygodne łóżko, powinien nadal na nim spać tylko dlatego, że ma dobre leki nasenne. Suplementy bardzo pomagają w sytuacjach wyjątkowo stresujących, w trudnym okresie życia. Wówczas lekarz od razu zaleca tabletki na wyciszenie, pomagające zasnąć i wpływające na jakość tego snu. W nagłych przypadkach domowe metody nie działają. Kapsułki nigdy nie zawodzą, a przynajmniej niektóre.

melatolin plus

Podsumowanie

Bezsenność to problem, z jakim styka się wielu ludzi. Niektórzy tylko sporadycznie, inni regularnie i to od dłuższego czasu. Są osoby, które postanawiają coś z tym zrobić, bo nie chcą dłużej cierpieć. Jednak nie brakuje też tych, którzy rezygnują z jakiegokolwiek działania. Leczyć tę dolegliwość można na wiele różnych sposobów. Wśród ludzi „starszej daty” krąży przekonanie, że najlepszym „lekiem” na bezsenność i w ogóle na uspokojenie jest melisa i właściwie inne domowe sposoby również. Tymczasem tak do końca nie jest. Owszem, melisa uspokaja, może pomaga zasnąć, ale tylko, gdy jest wypijana regularnie, w odpowiednich dawkach, przez dłuższy czas. Poza tym nie działa na bezsenność wynikającą z poważnych problemów, kiedy osoba obarczona tą dolegliwością zamartwia się, rozmyśla dniami i nocami, szuka sposobu na rozwiązanie swoich kłopotów. Melisa i inne domowe sposoby nie pomogą, kiedy ktoś nie może zasnąć lub nagle wybudza się w środku nocy z tym samym skutkiem. Dlatego jednak dużo lepszym rozwiązaniem są tabletki w postaci suplementu diety o naturalnym składzie. To jest lek na całe to zło. Jeżeli ktoś cierpi na bezsenność od dłuższego czasu, powinien udać się do lekarza lub kupić tabletki w aptece czy sklepie internetowym. Dostępność jest bardzo dobra, a ceny przystępne. Oczywiście temat bezsenności jest sprawą indywidualną. Jednak, jeżeli ktoś nie ma doświadczenia, powinien posłuchać się tych, którzy wiedzą na ten temat nieco więcej.

4.7 (93.33%) 30 votes

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *