Szybkie odchudzanie brzucha – Opinie, Działanie, Skład, Efekty Stosowania, Cena i Gdzie Kupić

4.6 (92.5%) 8 votes

Każdy kto kiedykolwiek w swoim życiu miał do czynienia ze zbędnymi kilogramami wie, że brzuch jest najgorszą i najtrudniejszą partią do odchudzania. Mimo diety i ćwiczeń nie mamy gwarancji, że nasz brzuch będzie znikał tak szybko jak resztę naszego ciała. Bardzo często jest tak, że do idealnej sylwetki brakuje nam właśnie płaskiego brzucha i właśnie tam nadal pozostaje uporczywy nadmiar tkanki tłuszczowej.

Co zrobić, aby pozbyć się nieestetycznych fałd z brzucha? Czy istnieją sposoby, które zagwarantują nam zrzucenie tłuszczu z brzucha? Przedstawiamy najbardziej skuteczne sposoby walki z tłuszczem na brzuchu, które dzięki systematyczności i przestrzeganiu diety pozwolą nam osiągnąć idealnie płaski brzuch, a z czasem zbudować wymarzony „kaloryfer”.

ODPOWIEDNIA DIETA

Brzuch jest miejscem skąd najtrudniej pozbyć się tkanki tłuszczowej i co więcej nie pozbędziemy się jej stosując tylko ćwiczenia na brzuch – nawet 100 czy 200 brzuszków dziennie nie zagwarantuje nam płaskiego brzucha i pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Sukces może nam tu zapewnić przede wszystkim dieta, co więcej musi to być odpowiednia dieta. Istnieje powiedzenie wśród kulturystów i sportowców …kaloryfer robimy w kuchni… i o jest w zupełności prawda. Odpowiednia dieta, a dokładnie deficyt kaloryczny spowoduje, że nasz organizm zacznie pobierać tkankę tłuszczową również z brzucha – prawda jest jednak taka, że w tym momencie musimy podjąć decyzję na czym nam bardziej zależy?

Czy na płaskim brzuchu z kaloryferem czy na mięśniach w innych partiach ciała, gdyż mając deficyt kalorycznych nie możemy zbudować mięśni na nogach, rękach czy możemy zapomnieć o brazylijskich pośladkach. Zacznijmy od wyjaśnienia na czym polega deficyt kaloryczny, otóż jak sama nazwa mówi dostarczamy mniejszą ilość kalorii niż potrzebuje nasz organizm, przez co do wytworzenia energii organizm pobiera tłuszcz z tej opornej części ciała. Oczywiście nie chodzi tutaj o to, żeby nie jeść tylko tak dobrać dietę, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin i minerałów, ale jednocześnie zmusić go do spalania tkanki tłuszczowej z tak trudnych miejsc jak brzuch. Przekładając to na liczby, jeżeli nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne to 2000 kcal zmniejszamy wtedy ich ilość do 1600 – 1800 kcal w zależności od naszego trybu życia, ilości aktywności.

(w wolnej chwili sprawdz nasz ranking tabletek na odchudzanie który aktualizujemy każdego miesiąca)

Przykładowy jadłospis dla 1800 kcal:

I śniadanie:

  • kromka pełnoziarnistego chleba z omletem z 2 jajek z warzywami

II śniadanie:

  • jogurt naturalny z musli

Obiad:

  • Gotowana pierś z indyka na parze (90 gram), dwa ziemniaki z wody z surówką z marchwi

Podwieczorek:

  • koktajl owocowy (jogurt plus świeże lub mrożone owoce)

Kolacja

  • sałatka ze słonecznikiem, oliwą z oliwek i piersią z indyka (może być z obiadu)

Dostarczenie organizmowi zmniejszonej ilości kalorii ale za to wartościowych składników nie osłabi naszego organizmu a wpłynie to na szybsze i skuteczne spalanie tłuszczu nawet z opornych części ciała.

Odpowiednia dieta i utrzymanie deficytu kalorycznego doprowadzi nas do sukcesu, ale aby osiągnąć spektakularny sukces musimy dołożyć do tego jeszcze ćwiczenia i bynajmniej nie są to ślepo robione brzuszki, ale o tym już w następnym punkcie.

Ćwiczenia interwałowe

Tak jak wcześniej już mówiliśmy, aby skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha przede wszystkim musimy postawić na dietę. Ćwiczenia na siłowni bez odpowiedniego zaplecza żywieniowego nie mają sensu. Ważne też jest, aby postawić na odpowiednie ćwiczenia, gdyż nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o robienie brzuszków, które bardzo często nieodpowiednio robione tylko obciążają nasz kręgosłup, a w ostateczności mogą nawet doprowadzić do poważnej kontuzji. Najlepszymi ćwiczeniami do zrzucania brzucha są ćwiczenia interwałowe. Na czym to polega? Wysiłek który wykonujemy podczas ćwiczeń przybiera różny stopień. Ćwiczenia interwałowe wykonujemy wykorzystując maksymalnie całą swoją energię po czym robimy chwilę odpoczynku, a następnie znowu wracamy do maksimum swoich możliwości. Obrazując to na najprostszym ćwiczeniu czyli bieganiu:

bieżnia

10 minut biegania interwałowego na bieżni:

  • 1 minuta biegu na 80-90% swoich możliwości, gdzie nasze tętno sięga 90 – 100% maksymalnego tętna

  • 1 minuta spaceru

I tak przez 10 min, z czasem możemy zwiększać ilość biegu, natomiast musimy pamiętać, aby zawsze wykorzystywać praktycznie maksimum swoich możliwości.

Trening interwałowy powinien trwać od 10 – do 25 min

Bieganie to oczywiście tylko przykład, możemy korzystać z wielu innych urządzeń na siłowni, orbitrek, schody, drabina różnego rodzaju rowerki.

Ćwiczenia interwałowe są bardzo dobrym sposobem na spalanie tkanki tłuszczowej z całego ciała, ale dzięki bardzo intensywnemu wysiłkowi, gdzie wykorzystywane jest nawet 80% spalanie tkanki tłuszczowej występuje nawet wiele godzin po treningu.

Do ćwiczeń interwałowych możemy dołożyć jeszcze odrobinę ćwiczeń siłowych na brzuch co zapewni nam maksymalny trening dla brzucha.

Połączenie diety i ćwiczeń interwałowych z siłowymi to najskuteczniejsze sposoby na zrzucenie brzucha, a nawet zrobienie wymarzonego „6 – paka”, ale najważniejsze w tym wszystkim jest systematyczność i wytrwałość, jeżeli będziemy opuszczać treningi, podjadać między posiłkami niestety cała nasza walka spełznie na niczym.

Sukces jest możliwy tylko dzięki naszemu wysiłkowi i wytrwałości.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *