Witaminy w sprayu

4.7 (94.29%) 14 votes

Witaminy w sprayu

Chcąc dbać o nasze zdrowie kompleksowo musimy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników.

Jednym z najważniejszym jest oczywiście dieta, gdyż to właśnie to co jemy w bardzo dużej mierze wpływa na nasze samopoczucie, naszą energię i ogólną chęć do życia. Zdrowe, zbilansowane posiłki, jak najmniej przetworzonej żywności, natomiast zdecydowany nacisk na owoce, warzywa, ryby dostarczy nam odpowiednich witamin, które zdecydowanie wpłyną na poprawę naszego zdrowia i ogólnego samopoczucia. Dokładając do odpowiedniej diety aktywność fizyczną, która jest kolejnym z istotnych czynnikiem wpływających na nasze zdrowie, mam już 100% pewność, że dbamy o nasze zdrowie w pełni. Bywają jednak momenty, kiedy odpowiednia dieta i aktywność fizyczna jest niewystarczająca, a nasz organizm nie przyjmuje w pełni witaminy, które dostarczamy mu w pożywieniu. W takim momencie, wszystkie nasze wysiłki włożone w skomponowanie odpowiednio zbilansowanej diety, może nie przynosić odpowiednich efektów i korzyści dla naszego zdrowia.

Co zrobić, aby mieć zawsze pewność, że nasz organizm ma dostarczone wszystkie niezbędne witaminy? W takiej sytuacji warto wspomagać się suplementami.

Na rynku farmakologiczny mamy bardzo duży wybór witamin pod różną postacią. Możemy spożywać je zarówno w formie płynnej, jako syropy lub tabletki rozpuszczalne w wodzie bądź też klasycznie pod postacią tabletek do połykania. I jedna i druga forma może być kłopotliwe, ze względu na smak, czy też wielkość tabletek do przełknięcia. Niektóre witaminy musimy przyjmować o określonych porach bądź tylko i wyłącznie podczas posiłku, a przy tym istnieje obawa, że witaminy i tak nie zostaną przyswojone całkowicie.

Zbyt duże obostrzenia może powodować tak duży dyskomfort, że wiele osób w ogóle rezygnuje z przyjmowanie dodatkowej suplementacji.

Dlatego też rynek farmakologiczny wyszedł naprzeciw konsumentom i stworzył witaminy w spraju.

Na czym polega przyjmowanie witamin w sprayu i czym różni się od tradycyjnych witamin? Sposób przyjmowania jest banalnie prosty.

Sposób użycia oraz działanie:

Spray jest rozpylany bezpośrednio w jamie ustnej, jednio psiknięcie to jedna dawka niezbędnych witamin. Witaminy w sprayu posiadają tylko i wyłącznie niezbędne składniki, nie zaśmiecając nasz organizm niepotrzebnymi substancjami. Jedną z ich największych zalet jest szybkość wchłaniania się do organizmu. Rozpylone w jamie ustnej natychmiast trafiają do krwiobiegu, a odpowiednia mikroemulsja zwiększa przyswajanie witamin o 200% w porównaniu z tradycyjnymi kapsułkami lub tabletkami.

Zalety witamin w sprayu:

  • szybkie wchłanianie do organizmu,

  • łatwość dozowania (jedno naciśnięcie – jedna dawka witamin)

  • skuteczność przyswajania 200% większa, niż w przypadku tradycyjnych tabletek lub kapsułek

  • bez popijania lub przyjmowania w określonym czasie, np. w trakcie posiłku.

Zastanawiając się nam minusami, szczerze powiedziawszy nie znalazłam takich. Może być to jedynie niechęć do rozpylania sobie płynu w jamie ustnej, wszystko pozostałe jest tylko i wyłącznie plusem.

Jeżeli masz dość połykania dużych tabletek lub kapsułek, popijania ich bardzo dużą ilością wody, bądź rozcieńczania i pilnowania, aby przyjąć je o odpowiedniej porze, bądź podczas określonego posiłku, nie musząc rezygnować z określonych produktów, które mogą osłabić przyswajanie się witaminy w sprayu będą idealną alternatywą.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *